menü

  • Arama

Firma Haberleri

Depresyona Mimari Çözüm - Elips Tasarım

Depresyonla mekanların ilişkisini analiz eden Elips Mimarlık ve Tasarım Ofisi’nin kurucu ortağı Mimar Feza Ökten Koca, bireyselliğin ön plana çıkması ile evlerde daha fazla zaman geçiren insanların, tek düzeliği kırmak için önce ev ortamını değiştirmekle işe başladığını söyledi.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Doğru aydınlatma mekana ruh katar - Elips Tasarım

Elips Mimarlık, tasarımının detaylarda ortaya çıktığı bilinciyle, yaptığı çalışmalarda duvardan tavana her türlü detayla ilgilenmesi sonucunda özel çalışmalara imza atıyor. Aydınlatma elemanı tasarlamaya başlayan Elips Mimarlık’ın kurucu ortaklarından Feza Ökten Koca, ,mimari çalışmaların önemli bir konusu olan aydınlatma hakkında yaptığı açıklamalarda...
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Tarihi Yapılarda Aydınlatma Kriterleri Nedir? - Elips Tasarım

“…hiçbir ışık kaynağı gün ışığı ile boy ölçüşemez. Cephe ve gece aydınlatmalarında doğru sonucu elde etmek istiyorsak bir binanın günışığında hangi elemanları ön plana çıkıyor, nerelerinde derinlik sağlanıyor… Tüm bunların çok iyi analiz edilmesi gerekli…”
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Elips Tasarım Mimarlık, Çizgiyi Özgürleştiriyor! - Elips Tasarım

Elips Tasarım Mimarlık, estetik ve fonksiyonel olanı yaratırken çizgiye özgürlüğünü veriyor… Tasarımlarında estetik ve fonksiyonel olanı yaratmaya çalışan Elips Tasarım Mimarlık, akımlara bağlı kalmayan özgün çizgisiyle, mekanlara farklı çözüm önerileri getiriyor.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Art`ı Mekan | Sayı 50 | Sayfa 136 | Mart-Nisan 2015 - Elips Tasarım

Tasarım özgürlüktür tıpkı uçmak gibi Elips Tasarım`ın kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca proje tasarımlarının yanısıra Elwo Ahşap Atölyesi`nin de sahibi. Gerçekleştirdiği proje ve tasarımlar ile son zamanların en üretken isimlerinden biri olan Feza Ökten Koca ile dezinti.com-Mekan işbirliğinde yeni koleksiyonunu konuştuk.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Ayakkabı çılgınlarına mimari çözümler - Elips Tasarım

Kadın, erkek son yıllarda tüketicilerin ayakkabıya olan ilgisinin arttığını söyleyen Elips Tasarım Mimarlık`ın kurucu ortağı Mimar Feza Ökten Koca, "Tasarım son yıllarda her alanda yükselen bir trend… Tasarımı kullanıma en iyi dönüştürenlerse ayakkabıcılar. Müşteri ayakkabıya görür görmez aşkla bağlanıyor ve ihtiyacını göz önünde bulundurmadan satın alıyor. Bu nedenle ayakkabı dolapları her zaman sıkışık ve yetersiz kalıyor" diyor.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

2016 A’ Tasarım Ödülleri Kazananları Açıklandı - Elips Tasarım

Elips Tasarım Boomerang ile Mobilya ve Dekoratif Ürünler Tasarım Kategorisi`nde A` Design Award`ın sahibi oldu. Uluslararası A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması, 2015 - 2016’ün tüm tasarım disiplinlerindeki en iyi tasarımlarını açıklıyor. Dünyanın en büyük ve geniş kapsamları uluslararası tasarım yarışması A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması (designaward.com), 2015 - 2016’ün tasarım yarışması sonuçlarını duyuruyor: 88 ülkeden, 94 farklı tasarım disiplininden 1277 kazanan çalışma. Adaylar, başarılı akademisyen, seçkin basın mensupları, yaratıcı tasarım profesyonelleri ve tecrübeli girişimcilerden oluşan uluslararası jüri üyeleri tarafından tüm detaylar göz önüne alınarak dikkatlice değerlendirildi.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...