menü

  • Arama

Burak Gürmeriç
 . 
Burak Gürmeriç
Türkiye

Özgeçmiş

1977 yılında Istanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra tasarım kariyerine freelance vitrin tasarımcısı olarak başladı. Vakko, Façonnable, Tween gibi markalarda görsel yönetmen, kreatif direktör ve pazarlama müdürü olarak çalıştı. Bu süreçte endüstriyel tasarımın kendisine en uygun meslek olduğuna kanaat getirerek kariyerine bu yönde devam etme kararı aldı ve Yeditepe Universitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde eğitimine başladı.
Aldığı eğitimle birlikte, profesyonel olarak kariyerine devam ettiği dönemde, teoriyle pratiği birbiriyle harmanlama ve kendini daha fazla geliştirme fırsatı oldu. Yurtdışındaki çeşitli tasarım ve mobilya fuarlarını ziyaret etme imkanı bulması, bu sürece büyük katkı sağladı. Grafik, mobilya, ürün, vitrin ve iç mimari gibi tasarımın farklı disiplinlerinde projeler üretti ve birçok sanatçı ile birlikte, çeşitli sanatsal oluşumlara imza attı.
2008 yılında Booomworks Furniture Design Studio'yu kurdu. Bu oluşumda ağırlıklı olarak mobilya tasarımına yogunlaştı. Türkiye’nin önde gelen mimarlik firmalarına özel mobilya tasarımları ve sanatsal objeler tasarladı. Halen aktif olarak Booom Works adı altında endüstriyel tasarım calışmalarına devam etmekte ve çeşitli firmalara dönemsel olarak ürün ve proje danışmanlığı yapmakta.

Eğitim / Ülke

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı / Türkiye

Temsilci / Üretici Firmalar

TASARIMLARI | 12 Adet Ürün Listelendi
KENDİ DİLİYLE TASARIMLARI
Booomworks adına tasarlanan tüm ürünler, aslında tasarım dünyasının bir karması. Ürünlere detaylı bakıldığında doğunun gelenekselliği ile batının yaratıcılığının yalın bir birleşimini görebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...