menü

  • Arama

DANS EDEN MOBİLYALAR

New Yorklu tasarımcı Ian Stell`in sanat, mühendislik ve işlevsellik üçgeninde buluşan mobilya tasarımları sayısız konfigürasyonlara olanak sağlayacak şekilde biçimlendirilebiliyor. Stell koleksiyonunda 16. yüzyılda kullanılan ve çizimleri kopyalama veya büyütmeye yarayan "pantograph" isimli bir aletten ilham alıyor. Duvara monte edilen ayarlanabilir ve uzatılabilir aynaya benzetilen bu mekanizma menteşeli ve eklemli çubuklarla çalışıyor. Bu yapısal sistem masa, iskemle, büyük ölçekli oturma birimleri ve aynaların ve daha başka mobilya ve obje tasarımına adapte edilebiliyor. 

Bu obje koleksiyonunda birçok farklı konfigürasyon ve kompozisyon yaratmak mümkün. Kullanıcı tarafından yaratılan bu kompozisyonlar sayesinde farklı biçimler alan mobilyalar kullanıldığı alana da kolaylıkla uyum sağlıyor. Değişebilirliğin bir mobilyanın en önemli parçası olduğunu düşünen tasarımcı Ian Stell, koleksiyonunda bunu sağlayan hareketi ise bir tür dans olarak görüyor.


DezinBlog

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...