menü

  • Arama

“DESIGN FOR A PHYGITAL WORLD PART II”
“Design for a phygital world PART II” FRAME ve ISTANBUL-IN BETWEEN işbirliği ile 26 Ekim’de başlıyor.

Ekim 2016’dan itibaren dijital yayın yolculuğuna başlayan ISTANBUL-IN BETWEEN, "arada yaşama/üretme/paylaşma" kültürünü, farklı şehirlerdeki yaratıcı profiller ve çağdaş sanat&tasarım dünyasındaki yükselen değerler ile bir araya geti-rerek spontane bir network alanı oluşturmayı hedefliyor.

ISTANBUL-IN BETWEEN açılış etkinliği olarak dünyanın önde gelen tasarım yayınların-dan biri olan FRAME Dergisi ile, 3. İstanbul Tasarım Bienali Paralel Etkinlik Programı kapsamında “What’s the matter? – Design for a phygital world PART II” panel serisini gerçekleştiriyor. 


Panel serisi, 26-27 Ekim tarihleri arasında ALT Sanat Mekanı`nda yer alacak. Etkinlik tasarımı İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü "The State of Design" tasarım stüdyosu ortaklığı ile gerçekleştirilecek.

Panel, fiziksel ve dijital mecranın birbiri ile amansız ve sürekli bir iletişim halinde olduğu dünya için, dijitalin fiziksel obje haline geldiği, fizikselin de dijitalleştiği yorumlar ve öneriler üzerinde duruyor. Panel serisinde dijital ve fiziksel mecra arasında somut ilişkiler kuran, mimarlık, mekan tasarımı ve dijital teknolojiler arasında etkileşimli çalışmalarına devam eden sektör profesyonelleri yer alıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü bünyesinde Güz 2016 döneminde açılan “The State of Design” tasarım stüdyo dersinde, Frame Dergisi Akademik Programı kapsamında, öğrenciler panel serisinde yer alacak bir sergileme, depolama ve deneyim ünitesinin tasarımı üzerinde çalışacak. Ünite, 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek What’s The Matter? panel serisindeki 2 saatlik süreçte yer alarak, panel konuşmacıları ve katılımcılar ile etkileşime giren bir kurgu sunacak.


PROGRAM
WHAT`S THE MATTER? – Design for a phygital world. PART II, ALT, Bomontiada
Moderator: Dilek Öztürk, Kurucu&Yayın Direktörü, Istanbul-in-Between
Karşılama konuşması: Marlies Bolhoven, Etkinlik Yöneticisi, FRAME Publishers

26 Ekim 2016 / 18:00 - 20:00
Selçuk Artut, Sanatçı, akademisyen ve tasarımcı
Simge Hough, Tasarımcı ve akademisyen
Bastiaan de Nennie,  Ürün ve görsel iletişim tasarımcısı
Aslı Serbest, Mimar, sanatçı ve araştırmacı

27 Ekim 2016 / 18:00 - 20:00
Alice Dunseath, Film yapımcısı ve animasyon tasarımcısı
Osman Koç, Sanatçı, mühendis ve tasarımcı
Jordan Soderbergh Mills, Disiplinlerarası sanatçı
Büşra Tunç, Mimar, disiplinlerarası sanatçı
Yoğunluk, İnterdisipliner sanatçı insiyatifi

Daha fazla bilgi edinmek için:
www.istanbulinbetween.com
info@istanbulinbetween.com

DezinBlog

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...