menü

  • Arama

DÜNYANIN MİMARİ SİMGELERİ KARTONDAN KEDİ EVLERİ OLARAK YENİDEN HAYAT BULDU!

Bütün kediler karton kutuları sever. Ancak kimse salonunun ortasında bir karton kutuyla yaşamak istemez. Amsterdam merkezli tasarım stüdyosu Poopy Cat bu soruna bir çare buluyor ve simgesel mimari yapılardan esinlenerek tasarladıkları kedi evleri ile hem görsel bir farklılık yaratıyor hem de kullandığı geri dönüşümlü malzeme ile çevreye verdiği değerin üstünü çiziyor.

Bu sıradışı kedi evi tasarımları, 7 adet ünlü mimari yapının karton maketlerinden oluşuyor: Giza Sfenksi / Mısır, Beyaz Saray / ABD, Kremlin Sarayı / Rusya, Eiffel Kulesi / Fransa, Taj Mahal / Hindistan, Pagoda Tapınağı / Güney Asya, Maya Tapınağı / Güney Amerika.
Talimatlar doğrultusunda katlanarak şekil alan karton kutular, yetişkin bir insan ağırlığını bile taşıyabiliyor ve kedi yanında küçük köpek, tavşan, hamster gibi başka ev hayvanlarına da uygun. Her bir kedi evinde ayrıca tırmalama tahtası, çan, ip gibi kedilerin dikkatini çekecek ek fonksiyonlar da bulunuyor.  
Tasarımlar ayrıca bir Kickstarter projesi olarak da sunuluyor.


DezinBlog

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...