menü

  • Arama

MİLAN TASARIM HAFTASI: 5 ÖNEMLİ MOBİLYA LANSMANI

Yılın en büyük tasarım etkinliklerinden biri olan Milan Tasarım Haftası’na sadece günler kaldı. Azure Magazine editörleri, 12-17 Nisan tarihinde düzenlenecek bu çok önemli etkinlikte lansmanı yapılacak 5 parça tasarımı mercek altına aldı.

Bu tasarımlardan ilki Bertjan Pot imzalı. Hollandalı tasarımcı Bertjan Pot’un Utrecht koltuk için tasarladığı tekstil, Gerrit T. Rietveld tasarımı bu ikonik koltuğa modern bir dokunuş olarak yorumlanıyor. Koltuğun üreticisi Cassina bu yeni versiyondan sadece 90 adet üretecek.  

İtalyan mimar Fabio Lo Jacono tasarımı Spazzola bank, masif sedir ve “çivi yatağı”ndan oluşmuş ayaklar üzerinde yükseliyor. Bu çok-bacaklı demir taban tasarıma bir kırkayak veya fırça görüntüsü veriyor. Spazzola, Riva 1920 için tasarlanmış.  

İngiliz tasarımcı Max Lam tarafından Stokholm merkezli Hem için tasarlanan Last Stool Splatter tabure serisinde aynı zamanda İtalyan dondurmacı Gelateria Rigoletto ile de işbirliği yapılmış. Boyamasında damla çikolatalı dondurmadan ilham alınan tasarımda taburelerin üzerindeki sıçratılmış boyalar ile bu izlenim verilmeye çalışılmış.  

Jean-Marie Massaud tarafından İtalyan mobilya üreticisi Poltrona Frau için tasarlanan Lloyd, farklı geometrik varyasyonlara sahip bir kitaplık ve depolama ünitesi. Tasarımda ince dikey ahşap çubuklar, yukardan aşağıya doğru, görünmez raylar üzerinde kayan bir ışık ızgarası oluşturuyor.

Tasarım sahnesinin en eğlenceli yeteneklerinden ikisi; Ron Arad ve illüstratör Javier Mariscal 2016 yılından bu yana Moroso sanatının bir parçası. Arad son oturma ünitesini ortaya çıkarırken, Mariscal bunları eğlenceli grafiklerle giydiriyor.


DezinBlog

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...