menü

  • Arama

Dezinti.com Dezinti Tasarım Danışmanlık olarak bizlerin en sevdiğimiz ürünümüz.
Dezinti.com bir tasarım ve tasarımcı kataloğu.
Bu katalog Türkiye’de devam eden yüzbinlerce inşaatta, mimari projede, kişisel satınalım tercihinde yerini alacak birbirinden güncel, seçilmiş ve tasarım gücü içeren ürünlerle dolu. Bu ürünler:

… tasarımcıları tarafından doğal çevrenin bir parçası, mekanı kuşatan bir sanat eseri, organik, kolajvari ve sürdürülebilir bir oluşum olarak tasarlanmış.
… yaratıcılık ve işlevsellik dolu.
… el yapımı özellikleriyle, zanaatkarlarının coşku ve adanmışlığını da yansıtıyor.
… tasarım stüdyolarından, süreç odaklı tasarım hikayeleri ile birlikte varoluyor; tasarımcılarının sorunsalından ürüne kadar giden yolu takip ettiriyor.

Ne yazık ki seçkimize aşağıdaki özellikteki ürün ve firmaları kabul edemiyoruz:

> Tasarım klasiklerinin taklit veya izinsiz röprodüksiyonları,
> Kullanıcılarının beklentilerini karşılamayacak kalite seviyesine sahip ürünler,
> Fiziksel özellikleri yanlış veya şüpheli görünen ürünler,
> Temsilcisi tarafından müşteri muamelesinde garanti sorunları yaşatabilecek ürünler,
> Tasarım hizmeti vermeyen (örneğin sadece üretim veya prototip üretim hizmeti veren) firmalar
Mimarsınız

Mimarsınız, iç mimarsınız veya bir projenin (konut, otel /konaklama tesisi, restaurant, cafe, bar, spor kompleksi, vb.) satınalımlarına karar veriyorsunuz.
Size çağdaş, orijinal ve otantik, stil sunan ve tasarımcılarının ellerinden çıkmış bir mobilya seçkisi sunuyoruz. Bu seçkide 2-3 kişilik tasarım ofisleri de var, tek kişilik dehalar da, kurumsallaşmış tasarım guruları da.
24 saat içinde sizi profesyonel tavsiyelerle donatmak ve size uygun tasarım çözümleri sağlamak için Dezinti Tasarım temsilcileri ve üretici / tasarımcılardan oluşan tedarikçi ekibimiz harekete geçmiş olacak.

• Siz Tasarım Profesyonellerinin sipariş hacminize bağlı olarak programımızda özel fiyatlarla karşılaşması mümkün.
• Özel mobilya siparişleriniz tamamen projenize uygun olarak Tasarımcılarımız tarafından şekillenir.
• Toplu satınalım avantajıyla lojistik süreleri olabildiğince kısalır.
• Tasarımcı Firmalarımızdan talebiniz üzerine size ulaştırılacak kumaş, desen, numune, katalog, maket, vb. destekleyici dokümanla müşterileriniz için gereken bütün açıklamalara kavuşmuş olursunuz.
• Ürün Detay Sayfalarında yer alan Talep Formunu kullanarak tasarımcılarımızla irtibata geçebilir ve taleplerinizi yönlendirebilirsiniz.
• Dezinti’yi bir katalog gibi inceleyebilir, her geçen gün artan birikimimiz ve değerli marka ve tasarımcılarımızı bir arada ve derli toplu bulabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Tasarımcısınız

Bir tasarımcıysanız, mobilya tasarlayan bir mimarsanız, özel mobilya koleksiyonuna sahip bir iç mimarsanız, yurtdışından çeşitli tasarım mobilyaları ithal eden bir temsilci iseniz, butik bir atölye iseniz bizimle ürünlerinizi paylaşabilir, seçkimizde yer alabilirsiniz.
Dezinti.com internet sitesine hoş geldiniz. Bu site dezinti.com tarafından host edilmekte ve geliştirilmekte, site kullanıcılarının (Kullanıcı) kullanımına sunulmaktadır. DEZİNTİ bu Gizlilik Politikasını topladığı bilginin içeriğini, nasıl kullanıldığını ve bilgiyle ilgili Kullanıcının yapabileceklerini Kullanıcı ile paylaşmak için hazırladı.
Üretici, Tasarımcı, Satıcı Firma
Alıcı, Müşteri (yapı profesyoneli, mimar, iç mimar, tasarım meraklısı)
Kullanıcı / Ziyaretçi (Site kullanıcısı yapı profesyoneli)
1. Kimlik Bilgileri (KB): KB Kullanıcının sağladığı bilgilerin tümüdür. Bu bilgiye Kullanıcı ile iletişim kurmak için kullanılacak herhangi bilgi veya tüketici davranış bilgileri dahildir. DEZİNTİ Kullanıcı KB’sine Kullanıcı taleplerini ilgili üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firmaya formlar vasıtasıyla yönlendirmek, gerekli durumlarda talepleri ile ilgili Kullanıcıya kişisel anlamda ulaşabilmek için ihtiyaç duyar. Bütün Kullanıcı bilgileri DEZİNTİ’nin standart gizlilik protokolü ile korunmaktadır. Kullanıcının DEZİNTİ’ye vereceği bilginin niteliği ve kapsamı alacağı hizmeti daha da kapsamlı hale getirecektir. Kullanıcı formlarındaki bilgilerin doğruluğu Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle DEZİNTİ’nin uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.
2. DEZİNTİ tarafından KB’nin kullanımı: DEZİNTİ Kullanıcı KB’sini üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firma ile iletişimini sağlamak, gerekli durumlarda talepleri ile ilgili Kullanıcıya kişisel anlamda ulaşabilmek ve hizmet sağlamak için kullanır. Siteden online satış işlemi gerçekleşmemekte, müşteri siparişleri/talepleri ilgili üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firmaya formlar vasıtasıyla yönlendirilmektedir. DEZİNTİ KB’yi sadece Kullanıcıyla ilgili hizmetlerde yasalara uygun olarak kullanmakla yükümlüdür. DEZİNTİ Kullanıcı KB’sini kesinlikle umuma açamaz veya üçüncü şahıslara satamaz. DEZİNTİ Kullanıcı KB’sini sadece gereken DEZİNTİ ekibiyle ve sadece ilgili üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firmayla paylaşabilir; bu da ancak Kullanıcıya sunulan hizmeti ilgilendiren üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firmalar için geçerlidir. DEZİNTİ Kullanıcı KB’sini;
a. Pazarlama ve istatistik çalışmaları,
b. Ürün geliştirme,
c. Yeni ürün tanıtımları,
d. Etkinlikler,
e. Bilgilendirmeler,
f. Kampanyalar,
g. Hizmet memnuniyeti uygulamaları (anket, vb.),
h. Bülten gönderimleri (DEZİNTİ, verdiği hizmetle ilgili Kullanıcıya belirli sürelerde bültenler göndermektedir. Kullanıcı, kendi isteğine göre bültenle ilgili “üyelikten ayrılma”, “adres değişikliği” gibi işlemler yapabilir),
i. Gerektiğinde Site’de Kullanıcının kullanacağı bilgiyi ve alacağı hizmeti ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirme için kullanabilir, kaydını tutabilir.
j. DEZİNTİ yasal gereklilikler sözkonusu olduğunda, devlet hükmü, mahkeme kararı veya yasal izinlerle Kullanıcı KB’sini ifşa edebilir.
k. DEZİNTİ ayrıca Kullanıcı KB’sini kendi yasal haklarını korumak gerektiği durumlarda da, kanunlara uygun olarak ifşa edebilir.
l. DEZİNTİ dolandırıcılık ve üretici, tasarımcı ve/veya satıcı firmayla sorun yaşayan Kullanıcı portföyü durumunda Kullanıcı KB’sini ifşa etme hakkını saklı tutar.
3. Bilginin Korunumu ve Güvenliği: DEZİNTİ Site için Kullanıcı KB’sini uygunsuz kullanımdan korumak için fiziksel, yönetsel ve elektronik güvenlik ölçümleri uygular. DEZİNTİ ayrıca veritabanındaki ürün, vb. bilginin mahremiyetini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için teknik ve yönetsel uygulamalara sahiptir.
4. Bilginin Güncelliği: DEZİNTİ belirli dönemlerde hizmetini daha da etkin ve verimli kılmak amacıyla Kullanıcı bilgilerini güncellemeye ve zenginleştirmeye tabi tutar.
5. Üçüncü şahıs linkleri: Sitede yer alan herhangi üçüncü şahıs linklerini kullanmak Kullanıcının sorumluluğundadır. DEZİNTİ bu üçüncü şahıs linklerini bilgilendirme için yayınlamaktadır; içeriğini kontrol etmemektedir, dolayısıyla içeriğinden sorumlu değildir. Üçüncü şahıslara ait bütün içerik bu Gizlilik Hükümlerinin dışındadır.
6. Cookieler ve IP adresleri: DEZİNTİ Kullanıcının IP adresini kullanarak sunucuyla ilgili sorunları tespit edebilir, Kullanıcıyı tanımlayabilir, kullanıcı hakkında demografik bilgiye veya taleplerini veritabanında saklı tutabilir. Kullanıcının web tarayıcısı cookieleri kabul etmezse, Site herhangi bir kişiselleştirme işlemini tanımakta zorluk çekecektir.
7. Bize ulaşın: Eğer herhangi bir sorunuz olursa lütfen bize ulaşın: dezinti@dezinti.com
Dezinti.com internet sitesinin içeriği aşağıdaki Hizmet Koşulları ile açıklanmakta ve korunmaktadır. Site bu koşulları değiştirme ve bu değişiklikleri de bu başlık altında sitede yayınlamak suretiyle yürürlüğe sokma hakkına sahiptir. Siteye girmekle bu hizmet koşullarını okuyarak kabul etmiş ve siteyi kullanmaya başlayarak bu sözleşmede yazan maddelere uyacağınızı beyan etmiş olmaktasınız. Bu Hizmet Koşulları, Gizlilik Politikası ve diğer başka yasal belgeler Kullanıcı / Alıcı ve Dezinti arasındaki Sözleşme belgelerini oluşturur. Aynı zamanda Kullanıcı / Alıcı ile Üretici, Tasarımcı ve / veya Satıcı Firma arasındaki bazı durumlarda da bağlayıcı özelliği vardır.
Üretici, Tasarımcı, Satıcı Firma
Alıcı, Müşteri (yapı profesyoneli, mimar, iç mimar, tasarım meraklısı)
Kullanıcı, Ziyaretçi (Site kullanıcısı yapı profesyoneli)
HİZMET KOŞULLARI
1. Hizmetlerin Kapsamı: Dezinti çatısı altındaki bütün bilgi (metinler, fotoğraflar, çizimler, çizelgeler, resimler, videolar, servis sağlayıcı, Üretici, Tasarımcı ve / veya Satıcı Firma ve üçüncü şahıs bilgileri, logolar, vb.), kısaca Site İçeriği bilgilendirme amaçlıdır ve/veya kişisel kullanım içindir. Site vasıtasıyla yönlendirilen diğer siteler bu sözleşmenin kapsamında değildir.
2. Yetkilendirilmiş Ajans: Dezinti verdiği hizmeti üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma tarafından yetkilendirilmiş tanıtım ajansı / danışmanı olarak yürütmektedir. Bu Hizmet Dezinti’nin sahipliğindedir ve fikri mülkiyet hakları T.C. yasalarıyla korunmaktadır. Dezinti ürünlerin üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma tarafından belirlenmiş tanıtım malzemelerini bu hizmet koşullarına uygun biçimde teşhir ederek, talep ve siparişlerin Kullanıcıdan üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaya ulaştırılması sürecinden sorumludur. Kullanıcı, Gizlilik Politikasıyla korunan devredilemez İletişim Formları ile bu Hizmetten sadece Dezinti’nin yetkili olduğunu kabul eder.
3. Ulaşılabilirlik / Kullanılabilirlik: Kullanıcı verilen Hizmetin aşağıdaki durumlarda ama bunlarla da sınırlı olmamak üzere, kullanılamaz veya işletim dışı olabileceğini kabul eder ve onaylar:
a. Donanım arızaları,
b. Periyodik bakım, onarım ve yenilemeler,
c. Telekomünikasyon veya dijital iletişim kanallarındaki kesinti veya arızalar,
d. Kötü niyetli network saldırıları,
e. Network yoğunluğu ve sıkışıklığı,
f. Kontrol dışı diğer sebepler.
Bütün bunlara ek olarak İnternet Hizmeti olması sebebiyle Kullanıcı internet sağlayıcısına veya başka teknolojik bağlantı sorunlarına bağlı olarak bağlantı problemleri yaşayabilir. Dezinti üçüncü şahısa bağlı bağlantı problemlerinden veya öngörülemez durumlardan sorumlu değildir. Dezinti yayınını günde 24 saat, haftada 7 gün işler kılmak için çalışmalarını sürdürür. Yukarıda bildirilen durumlardan herhangi birinde Dezinti mümkün olabildiğince internet sitesi üzerinden Kullanıcıları bilgilendirir.
4. Hizmetin / Bilginin Sahipliği: Hizmet Dezinti ye aittir. Kullanıcı, Hizmet içeriğinde hak iddia edemez.
www.dezinti.com internet sitesi, yazılımı ve tasarımı Dezinti nin mülkiyetinde olup, telif hakkı ve/veya diğer fikri ve sınai milkiyet hakları ilgili yasalarca korunmakta olup, bunlar izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez. Aksine hareket Kullanıcının hukuki ve cezai sorumluluğunu gerektirir.
Kullanıcı, Hizmetin Dezinti ye ait olduğunu, ancak ürün ve ürün bilgilerinin, üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmalara ait olduğunu, ilgili firmaların izniyle ve Dezinti yle yaptıkları protokol sonucu Sitede yer aldığını kabul eder.
Site içeriği Dezinti ye ait olarak ve/veya Dezinti tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı kapsamında kullanılmaktadır ve yasal koruma altındadır. Site içeriğinde yer alan bütün bilgi, logo, marka, tasarım, grafik, fotoğraf, resim, ses ve benzerlerinin her hakkı saklıdır. Ticari ya da kişisel amaçla izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kullanılamaz. Aksine hareket, cezai ve hukuki sorumluluğu gerektirir.
5. Sınırlı Sorumluluk ve Hasar Tahdidi: Dezinti sunduğu Hizmet ile ilgili herhangi bir (belirli bir amaca uygunluk, ortalama kalite garantisi, zapta karşı teminat,vb.) zımni teminat, açık veya dolaylı garanti, beyan veya onay vermez. Dezinti sunduğu Hizmetin kesintisiz, dakik, güvenli veya hatasız olacağına ve sitenin kullanımından dolayı oluşabilecek sonuçların herhangi birine dair garanti veremez. Dezinti, hizmet vasıtasıyla satın alınan veya siparişi verilen ürünlerin, hizmetlerin veya bilginin Alıcının beklentilerini karşılayacağına dair garanti veremez.
Dezinti, Alıcının üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmadan sipariş ettiği ürünlerin gönderilememesinden, gecikmesinden veya hasar görmesinden sorumlu tutulamaz. Hizmetin kendisi ve Hizmet aracılığıyla sunulan herhangi bir bilgiye erişim gönüllüdür ve riski Kullanıcı / Alıcıya aittir.
Dezinti Kullanıcı / Alıcı davranışları konusunda sorumluluk sahibi değildir; satış işlemi için gereken altyapıyı sunar ve yan faaliyetleri düzenler; ancak sunulan ürünün kalite garantisi ve güvenliği, üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmanın satabilirliği veya Alıcının ödeyebilirliği, özetle satış işleminin yapılması ve tamamlanması konusunda sorumluluk sahibi değildir.
Kullanıcı ürünle ilgili tavsiyeleri, profesyonel ve satınalım için en güvenilir bilgiyi ilgili üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmadan almalıdır.
Yasaların izin verdiği azami ölçüde ve hiçbir durumda Dezinti veya temsilcileri; gerek sözleşme ihlaline, ihmale dayalı haksız eyleme, ürün sorumluluğuna, gerekse de, sitenin kullanımından dolayı veya kullanımıyla veya performansıyla ilişkili, bu siteyi veya hizmeti kullanma kısıtı veya aksamasıyla ilgili veya kaynaklı, ya da olasılığı bildirilmiş olsa dahi hizmetin bir şekilde başarılamamasına ilişkin; kullanım hatasına, veri kaybına, kar kaybına, yasal zorunluluklara, maddi hasara dayalı, dolaylı, özel, cezai, tesadüfi veya örnek teşkil eden zararlardan ötürü sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, siteyi kendi sorumluluğunda kullandığını kabul eder. Dezinti internet sitesine girilmesi, sitenin kullanılması ve/veya siteden kendi Hizmet kullanımları ve benzeri sebeplerle, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen doğacak, doğrudan veya dolaylı herhangi bir kişisel zarardan Dezinti ve Temsilcilerini sorumlu tutamaz. Kullanıcı kullandığı Hizmetten memnun kalmamışsa Hizmeti kullanmaya devam etmeme hakkına sahiptir.
6. Kullanıcının Kullanım Kısıtlaması: Site İçeriğinin, Hizmetin veya Sitenin sadece dahili kullanımı mümkündür. Kullanıcı Site içeriğine, Hizmete veya Sitenin kendisine dair veya Dezinti vasıtasıyla ulaşılabilecek üçüncü şahıslara dair hiçbir bilgiye müdahale etmeyeceğini veya silmeyeceğini kabul eder.
Dezinti’nin veya üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaların önceden yazılı izni olmadan ve kaynak gösterilmeden Kullanıcı Site içindeki herhangi bir bilgi yahut materyali, Site içeriğini kısmen veya tamamen yayımlayamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, dağıtamaz, aktaramaz, başka bir elektronik ortama yükleyemez, mail olarak gönderemez, iletemez ve başka şekillerde kullanamaz. Böylesi kullanımlar için talepler Dezinti ye iletilmelidir.
Kullanıcı, Hizmeti kendi sorumluluğunda kullandığını ve Sitenin kendi ihtiyaçlarına uygunluğunu kişisel olarak doğrulaması gerektiğini kabul eder. Kullanıcı, Hizmetin içeriğine her iki tarafın da hakkını ihlal eden herhangi bir iletişim veya hizmet aracı yüklemeyeceğini veya aktarmayacağını kabul eder. Sitenin herhangi bir alanına herhangi bir iletişim aracı ya da hizmeti ekleyerek veya Dezinti ye bu amaçlı bir e-posta göndererek Kullanıcı gönderdiği bilginin gizli bilgi olmadığını kabul ve tastik etmiş olur. Kullanıcı, Dezinti Hizmetini istenmeyen ticari e-posta gönderimi için kullanamaz. Kullanıcı, Dezinti Hizmetinin herhangi bir yerini amacı dışında değiştiremez, bir başka ürün veya hizmet satışı için kullanamaz, ticari amaçlarla kendi sitesine trafik sağlamak için kullanamaz, Dezinti içinde meta-search veya konvansiyonel bir tarayıcıya alternatif bir otomatik sistem kullanamaz, Dezinti nin içinde yer alan herhangi bir yazılımı kaynak kodlarına dönüştürüp kopyalayamaz, herhangi bir içeriği başka bir sunucuya yansıtamaz. Kullanıcı Dezinti de kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir eylem gerçekleştiremez, üçüncü şahısların fikri ve telif haklarına tecavüz edemez. Kullanıcı Dezinti de yer alan herhangi bir hizmet ya da ürünün telif haklarını ihlal ederek kullanamaz, kullandıramaz. Bu kurallara uyulmadığı takdirde yasal süreç devreye girecektir. Dezinti nin burada belirtilmeyen ve sıralanmayan diğer bütün hakları mahfuzdur.
7. Yasaya Uygunluk: Kullanıcı, Dezinti Hizmetini T.C. yasalarına uygun olarak kullanmayı kabul eder. Türkiye dışından siteyi kullanan Kullanıcılar bağlı bulundukları ülkenin yasalarına göre hizmet alacaklardır. Kullanım Koşulları, ana prensipleri değişmeyecek olmakla birlikte, süreler ve özel hükümlerde üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaya göre farklılık gösterebilir.
8. Yetkilendirme: Herhangi bir Kullanıcı, Dezinti yle herhangi bir başka Hizmet (ürün tasarımı, üretimi, veritabanına katılım, vb.), resmi iş bilgisi, fikir, kavram veya buluş paylaşırsa, bu bilginin telifi ve diğer fikri mülkiyet hakları Kullanıcıya ait olmasına rağmen, Dezinti nin otomatik olarak bu sunulan enformasyonu her formatta kullanma ve paylaşma hakkına sahip olduğunu kabul ve tasdik eder. Ancak Kullanıcı tarafından paylaşılan bu fikir veya düşünceler sebebiyle üçüncü şahısların uğrayabileceği zararlardan ötürü Dezinti nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
Dezinti ye kullanıcı tarafından gönderilen herhangi bir yorum, geribesleme, not, mesaj, fikir, öneri, eleştiri veya başka tür bir iletişim aracı da ( Yorum diye adlandırılacaktır) Dezinti nin mülkiyetindedir. Dezinti bu Yorumları kullanmaya, çoğaltmaya, ifşa etmeye, yayımlamaya veya herhangi bir amaçla Kullanıcının gönderdiği herhangi bir materyali kısıtlama olmaksızın ve bedelini ödemek zorunda olmadan paylaşmaya yetkilidir. Bu sebeple Kullanıcı Dezinti ye tahsis etmeyi tercih etmeyeceği gizlilik içeren bilgi veya orijinal materyal gibi (örn; hikâye, yeni ürün fikirleri, bilgisayar kodları veya orijinal sanat eseri) Yorumları göndermemelidir. Kullanıcı gönderdiği Yorumların yasallığı, güvenilirliği, uygunluğu (müstehcenlik veya uygunsuz söylem içermeyecek şekilde), orijinalliği veya telifi hakkında bütün sorumluluğu almış bulunmaktadır.
9. Ürün Bilgisi: Dezinti de yer alan bütün ürünler elektronik ortamda teşhir edilmekte, üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaları tarafından da ilgili atölye, dükkan, showroom, vb. satış birimlerinde satışları yapılmaktadır. Sitede yer alan fiyatlar ilgili günlük döviz kuru üzerindendir. Sitede yer alan ürünler çeşitli müstakil ve mekan içinde kullanımlarını gösterecek şekilde fotoğraflandırılmıştır. Renkler, hatasızca tanımlanmıştır. Buna rağmen ekrana bağlı olarak renk değişiklikleri veya farklı algılamalar olabilir; Kullanıcı ekranının renkleri gerçek karşılıklarıyla görüntülüyor olması garanti edilemez.
Dezinti sitesinde yer alan ürünlerin herhangi birisi teknik, dizgisel veya fotoğrafa yönelik hataya sahip olabilir. Dezinti bünyesinde yer alan bütün ürün bilgilerinin tam doğru olduğunu taahhüt edemez. Kullanıcı, İletişim Formları aracılığıyla ürünün üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmasına ulaşabilecektir.
10. Teslimat / Gönderim: Kullanıcı ürünle ilgili her türlü talebini Formlar vasıtasıyla üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaya gönderir. Üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma tarafından Kullanıcıya form gönderiminden itibaren 24 saat içerisinde geri dönüş olur. Özellikle ürün sayfasında üretim süresi belirtilmiş ürünler talebe göre üretilecekleri için teslim süreleri üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmanın beyanına bağlı olacaktır.
Ürün Detay Sayfalarında paketlemenin türü veya gönderim şekliyle ilgili bilgiler özellikle belirtilebilir. Alıcı siparişleri üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaya yapılacak, ürünler menşei ülkeden ve ilgili firmadan gelecektir.
Üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Dezinti nin herhangi bir sorumluluğu olmadığını Kullanıcı / Alıcı kabul eder. Kullanıcı / Alıcı aşağıdaki durumlarda üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmayı özellikle bilgilendirmelidir;
a. Ürünle ilgili Mekan Danışmanlığı almayı talep etme,
b. Bildirilen teslim tarihinde şehir veya ülke dışında olma,
c. Nakliye koşulları değişeceğinden ötürü Türkiye dışında ikamet etme.
Teslim süresi aşağıdaki gibidir (yurtiçi);
a. Ürün talep üzerine özel üretilecek bir ürünse, üretim süresi Ürün Detay Sayfasında belirtilir. Genellikle 4-8 haftadır.
b. Ürün üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmanın stoğunda mevcutsa teslim süresi 1-5 gün arasında değişir.
11. Garanti: Dezinti de yer alan ürünlerin garantisinden üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma mesuldur. Garanti bilgisi var ise Ürün Detay Sayfalarında özellikle belirtilmiştir. Herhangi bir ürünle ilgili garanti belgesi talebi için üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmayla temasa geçilmelidir.
12. İade: Ürün Detay Sayfasında üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firma tarafından iadesi yapılamayacağı özellikle belirtilen ürünlerde şahsa özel olarak üretilmiş yahut talep üzerine ilave veya değişiklik yapılarak şahsa özel hale getirilmiş ürünler, niteliği itibariyle geriye gönderilmeye elverişli olmayan ürünler, çabuk bozulma tehlikesi bulunan ürünler, ses görüntü kayıtları içeren ve benzeri ürünlerde iade uygulaması mevcut değildir.
Ürün Detay Sayfasında üretim süresi özellikle belirtilmiş ve Alıcı sipariş ettikten sonra üretilmeye başlanacak özel üretim ürünler (bespoke) eser kapsamına girer ve bu ürünlerin iadesi mümkün değildir. Bu eserler hasarlıysa üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmanın inisiyatifiyle tamir edilip, onarılabilir.
13. Fiyatlandırma: Sitede belirtilmiş ücretlere (ürün fiyatları) KDV, vergiler ve nakliye dahil değildir.
Dezinti’de yer alan ürün fiyatlarını üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmalar günlük döviz kuruna, üretici taleplerine ya da kendilerini bağlayan konjonktüre göre şekillendirir. Dezinti bu değişkenlere bağlı olarak üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaların talebiyle fiyatlarda değişiklikler yapma hakkına sahiptir.
14. Hizmet değişikliği: Herhangi bir ürün üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmanın kararıyla üretimden çekilebilir, tekrar tasarlanmayabilir veya başka bir çizgiyle koleksiyona katılması istenebilir. Böylesi durumlarda Dezinti bu ürünleri koleksiyonundan çıkartabilir.
Hizmette sunulan içerik veya hizmetin tamamı Dezinti tarafından herhangi bir uyarı olmaksızın değiştirilebilir, güncellenebilir, geliştirilebilir veya Hizmete son verilebilir. Dezinti sadece kendi belirlediği zamanlarda ve aralıklarda verdiği Hizmetin içeriğindeki bilgiyi güncellemekten sorumludur.
15. Hizmeti durdurma: Kullanıcının herhangi bir kullanım ihlaline yönelik, özellikle de Ürün Telifi konusunda yaşanan problemlerde, Dezinti Kullanıcının Siteye girişini askıya alma ve sitedeki Hizmetlerden faydalandırmama hakkına sahiptir. Yüksek boyutlu sanatsal değerleri ve özellikli ve yaratıcılarına bağlı doğaları sebebiyle Dezinti deki bütün ürünlerin telif hakları üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaların patentleriyle korunmaktadır. Üretici, tasarımcı ve / veya satıcı firmaların faaliyetlerini sürdürdükleri süre boyunca ve tasarımcılarından 70 yıl sonra bile yasal telif hakları devam etmektedir.
16. Anlaşmazlık: Anlaşmazlık durumunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
Taraflar, Dezinti ye ait bütün bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK madde 193 e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.
17. Tazminat: Kullanıcı, Dezinti Hizmetini kullanmasından dolayı, Hizmet Koşullarının herhangi birini süistimal etmesinden dolayı ya da herhangi bir telif, mülk veya mahremiyet hakkı gibi üçüncü şahıs haklarını süistimal etmesinden dolayı oluşabilecek herhangi bir hasar, zarar, zorunluluk, kayıp, borç veya masraftan sorumlu olacağını kabul eder. Ayrıca yine bu süistimal sebebiyle, olayın hukuk alanına intikal etmesi halinde, Dezinti nin Kullanıcıya karşı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...