menü

  • Arama

Firma Haberleri

Basılı Medya Haberleri - Gursan Ergil Design Studio

Gürsan Ergil Design Studio ile ilgili basılı medyada çıkan haberler
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Gürsan Ergil on Designing Furniture from Reclaimed Wood: `The Trees Tell Me What to Do` - Gursan Ergil Design Studio

When Gürsan Ergil started making furniture from reclaimed wood back in 1991, he says, "people were laughing at me for using old wood -- it was a crazy thing to do." Almost 20 years later, the idea has become the height of eco-chic in other places, but Ergil`s chairs, tables, and other pieces remain unusual in Turkey.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Gürsan Ergil, Environmentally-Friendly Design - Gursan Ergil Design Studio

He built furniture with recycled wood and others mocked him. This was 20 years ago. Because now that eco-chic is trendy and influences marketing, Gürsan Ergil auctions his furniture at Christie’s. Ergil has an impressive CV. An electrical engineer turned landscape and interior designer, he studied landscape design, history and conservation at the Arnold Arboretum of Harvard for six years.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Turkish Studio Presents Eco-Friendly Wooden Furniture - Gursan Ergil Design Studio

Gursan Ergil Design Studio, the Turkish firm has created eco-friendly modern furniture, handcrafted and finished with environment-friendly methods.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

İstanbul bahçelerine Harvard`lı bahçıvan - Gursan Ergil Design Studio

Bir zamanlar yeşil olmamasından şikayet ettiğimiz İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler her geçen gün daha da güzelleşiyor. Çoğu yerde her mevsime uygun dikilmiş çiçek ve bitkiler var...Arkadaşlarımın evlerinde ise balkon bahçeleri! Kendi ufak alanlarında organik sebze yetiştiriyorlar. Bazıları da apartman bahçelerini küçük bir hobi alanına dönüştürmüş. Yeşile hasreti bu küçücük alanda gideriyorlar. Bu düşüncemi bahçe uzmanı, peyzaj mimarı Gürsan Ergil de onaylıyor. O da Türkiye’de bahçeciliğin her geçen gün geliştiğini söylüyor.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

Princes` Islands: Turkey`s forgotten garden paradise - Gursan Ergil Design Studio

I hadn`t expected distinctive Thirties architecture. Nor had I foreseen so many trees, or so many reminders of Nantucket, the Amalfi coastline, California… An hour on the steamer from Istanbul and I was among the Princes` Islands, a set of nine verdant outcrops in the Sea of Marmara that have been inhabited since antiquity. My companion for the day was Gursan Ergil (pictured right), one of Turkey`s leading garden designers with an international portfolio – a recent commission was for a garden at the new Turkish embassy in Mongolia.
Haberin Orijinal Sayfasına Gidin

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...