menü

  • Arama

YENİ TASARIMLAR
 . 
DEZİNKONU
MİMARIN SEÇTİKLERİ
DEZİNBLOG
 . 
DEZİNVİDEO
FİRMALARIMIZDAN HABERLER

Graypants’ Garage Receives Glowing Accolades as 2013 AIA Award Winner for Washington Architecture

If you are a lover of lighting and industrial design – and you frequent Inhabitat – you may know the Seattle-based design studio Graypants for their recycled cardboard Scraplights. These innovative lamps have popped up everywhere – and now Graypants has a reason to celebrate other areas of their practice. They recently were awarded a 2013 Honor Award for Washington Ar...

Art`ı Mekan | Sayı 47 | Sayfa 116 | Eylül-Ekim 2014

Tasarım çizgisini; "Bir bütün olarak mekanı döşemek yerine, mekanın bir parçası olan ve değer katan ürünler yaratmak" olduğunu söyleyen Deckistanbul`un yaratıcısı ve tasarımcısı Uğur Gürbüzoğlu ile tasarım dünyasındaki yolculuğunu konuştuk.

Tanıl Çokşenim - Tanıl Çokşenim Tasarım Stüdyosu

"Ülkemizde, tasarım kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, yaratıcı disiplinler arasındaki iletişim eksikliğini gidermek ve tasarım sektöründeki sinerjiyi arttımak misyonu ile yola çıkan Dezinti ekibini, özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, çabalarının ve çoşkularının devamını diliyorum. Hepimize keyifli bir tasarım gezintisi yapma imkanı verdiğiniz için teşekkürler..."

Emrah Çetinkaya - Nüvist

"Ülkemizde tasarım alanında gerek tasarımcılar için gerekse kullanıcıların ihtiyacı olduğu tasarım algısını oluşturabilmek ve tasarımcıdan kullanıcıya bağ kurabilmek için Dezinti gibi platformlara, tasarım kültürünün gelişmesi anlamında çok ihtiyacımız var."

Z. Pınar Ünal - İkona Tasarım ve Mimarlık Atölyesi

"Dezinti ile sanal ortamda ilk karşılaştığımda çok ilgimi çekti ve `Ben de bu oluşuma dahil olabilsem` diye düşündüm çünkü tasarım dünyasındaki büyük bir boşluğu doldurmaya adaydılar. Kısa bir süre sonra, onların da benden haberdar olması ve bana teklif getirmeleri, beni gerçekten memnun etti. İşbirliğimiz ilerledikçe, onların üst seviyedeki profesyonel tutumları ve firmama olan titiz ve yardımcı yaklaşımları, memnuniyetimi artırdı. Tasarımcılarla, onların ürünlerini talep edenler arasındaki köprüyü kuran bu oluşumu destekliyor, daha da gelişerek varlıklarını sürdürmelerini diliyorum."

Yasemin Artut - Yasemin Artut Tasarım Stüdyosu

"Dezinti, Türk tasarımının gelişmesine katkıda bulunan, tasarımcı ve üreticilerin zor emekleri ile üretilerek hayata geçebilmiş tasarım ürünlerinin daha geniş kitlelere duyurulmasına öncülük eden tasarım destekçisi ve tasarımcı dostu bir platform. Vizyonları doğrultusunda ilerleyerek Türkiye`de tasarım sektörünün gelişmesinde ve şekillendirilmesinde üstlendikleri rolün artacağını düşünüyorum. Yolları açık olsun..."

Muizhauz

"Muizhauz olarak tasarım yolculuğuna başladığımız ilk zamanlardan itibaren yaptığımız araştırmalar ve kendimize bir yer edinme çabalarının neticesinde özellikle yerel bağlamda ne yazık ki sektörün iletişim halinde olamadığını anlamaya ve yaşamaya başladık. Tasarım ve mimari anlamda yenilikler, kendini aşma durumları yok değildi ancak tüm yapılanlar ne birbiriyle ne de hedef kitle ile iletişim halindeydi. Dezinti’nin varlığının ve Dezinti ile olan işbirliğimizin bu boşluğu doldurma anlamında çok büyük katkılar sağladığını düşünüyoruz. Özellikle yurtdışındaki gelişmelerden bağımsız olarak kendi yerel tasarım dilimizin oluşmasında önemli ve sağlam bir adım. Muizhauz ekibi olarak kendimizi ifade etme ve bizi izleyen, dinleyen ve anlayan bir kitle ile buluşmamıza ön ayak olan Dezinti’ye teşekkür borçluyuz."

RON (Republic of Narcist)

“Mimarlık ve yapı sektöründen edindikleri tecrübeyle tasarım dünyasını bir araya getirmeyi hedefleyen dezinti.com’u bizlerle buluşturduğunuz için teşekkür ediyoruz. Yeni bir soluk getirdiğiniz bu çalışmada ekibinizin gelişim, yenilik ve azimli oluşunu ayrıca tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz."

Adem Özsöz - Adem Özsöz Design

"Dezinti, donanımlı ve samimi ekibi ile içinde bulunmaktan büyük keyif aldığım bir organizasyon ve tasarıma dair ne varsa ulaşabileceğiniz kapsamlı bir kaynak..."

İLETİŞİME GEÇİN

dezinti@dezinti.com

BÜLTEN ARŞİVİ

E-BÜLTEN

E-Posta adresiniz ile üye olun, en son yenilikleri ilk siz öğrenin.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

© 2015 DEZİNTİ TASARIM. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. \\ Developed By Frontal Creative Agency With

Dezinti.com, Türkiye’de modern, post-modern, ekolojik ve çağdaş tasarım mobilyası üreten, tedarikini sağlayan yerli ve yabancı tasarımcıları bir katalog mozaiğinde birleştiren, tasarımı keyifle araştırılabilir kılan bir tasarım portalı... Türkiye’deki ilk mobilya veritabanı Dezinti, dünya standartlarında ürün gerçekleştiren Türk tasarımcıları öne çıkartan, tasarlanmış ürünün üretimini ve tüketimini teşvik eden, mimarlar ve yapı profesyonellerinin projeleri için ürün seçiminde kolaylık sağlayan uluslararası bir tanıtım ve duyuru platformu... Dezinti aynı zamanda sunduğu kişiselleştirilmiş pazarlama hizmetleriyle tasarımseverlere birebir danışmanlık ve destek sağlayan, mimar ve satınalmacılara ürünün seçimi ve tedarikine özel ticari hizmetler veren bir iş platformu, 365 gün açık bir mobilya fuarı...